יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
תקשורת, קולנוע וטלוויזיה
כתיבה, עריכה, קולנוע, טלוויזיה ורדיו - מה צריך כדי להיות מוביל דעה.
אודות המקצוע - תקשורת, קולנוע וטלוויזיה
תקשורת - על סדר היום
ההתפתחות העצומה בטכנולוגיות התקשורת והתרבות ערוצי התקשורת פיתחו את התחום ותרמו לפופולריות הגואה שלו. במקביל, המודעות הגוברת להשפעת תקשורת ההמונים על חיינו, תרמה לתשוקה "להיות חלק מזה" - להיות מקבל החלטות, להשפיע על דעת הקהל ולעצב אותה, לגבש את סדר היום הציבורי וליצור אפנות.

אותה מהפכה, יוצרת צורך בהיערכות מחודשת של משאבי האנוש של התעשייה. העיתונאים, השדרים והעורכים של אתמול אינם דומים לעיתונאי האינטרנט שעובדים כיום, בין השאר בשל הצורך להתמודד עם זרימת מידע מהירה יותר ואינטנסיבית. הדרישה לאנשי תקשורת במדיה הכתובה (דפוס ואינטרנטית) רק גואה, וכמוה הדרישה לעובדים מקצועיים לענפי התקשורת המשודרת.
לימודים מגוונים
מקומה המרכזי של התקשורת בחברה ובתרבות וכן הדרישה הגוברת של מערכות מסחריות וציבוריות לבעלי ידע בתחומי התקשורת, הביאו מוסדות אקדמיים רבים בעולם לפתח תוכניות אקדמיות בתחום. מגוון תחומי הלימוד - החל בצילום וקולנוע וכלה במקצועות הרדיו - קורצים למי שהתקשורת זורמת בדמו, ולמי שרוצה להצליח. כל אחד אמנם יכול להקים תחנת רדיו פרטית ולשדר, אך נדרשת התמקצעות בתחום כדי לברור את הטובים מהחובבנים.

לימודי התקשורת באוניברסיטאות ובמכללות מקנים לתלמידים ידע והבנה בתהליכים ובמוסדות התקשורת. במסגרת זו, מקבלים התלמידים רקע כללי ובו היבטים היסטוריים ומשפטיים. הלימודים לא פוסחים על הפן החברתי והתרבותי של התקשורת, ועל הכרת הטכנולוגיה. כמו כן כוללים הלימודים מספר מסלולים מעשיים, בהם סדנאות בכתיבה, תסריטאות, עיתונאות, הפקת עיתון, ואף הפקת תוכניות רדיו ושידורן.
דרושים: בעלי ניסיון
כל מוסד לימודים שמכבד את עצמו מציע מסלולי לימודים באחד ממקצועות התקשורת או קורסים בנושא. כמו כן קיימים בתי ספר פרטיים רבים שמתמחים בתחומים מסוימים (למשל, קולנוע על מסלוליו השונים, מוזיקה ואפילו תחקירנות). הלימוד לתואר ראשון אורך כשלוש שנים, אך בבתי הספר הפרטיים ובלימודי התעודה ניתן למצוא קורסים שנמשכים שנה ואף פחות מכך.

במרבית המקרים אמנם אין צורך בתואר כדי להתקבל לעבודה, והניסיון נחשב לאלמנט מכריע, אך התעודה המעידה על סיום הלימודים משפרת את הסיכויים ואת אפשרויות הקידום בעבודה.
קישורים שימושיים
לימודי תקשורת
פורום תקשורת ומדיה
תואר ראשון בתקשורת
כל מסלולי הלימוד בתחום
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים